POBIERZ

Już dostępny! Darmowy harmonogram dnia ślubu

UMÓW SIĘ NA SESJE

Dobra energia

Jest jedna ważna rzecz na której zależy mi nadrzędnie podczas sesji (nie tylko tych lifestalowych), czyli to by sesja była dla Was miłym doświadczeniem. Dlatego warto jest zadbać o dobrą atmosferę, która jest zależna również od Was samych. Tego czy będziecie wyspani, wypoczęci i gotowi na wyruszenie w tą zdjęciową podróż. Dlatego postarajcie się o siebie zadbać i nie przejmować drobnymi niedociągnięciami, które mogą wpłynąć na Was humor.

Mieszkanie gotowe – pora na Was

To i wiele innych wskazówek znajduję się w moim mini poradniku – jak przygotować się na sesje lifestylową, którą dołączam do każdego zapisu na sesje. Tak byście czuli się zaopiekowani i wiedzieli na czego możecie się spodziewać.

Fajny, dopasowany ciuch

Wyjaśnijmy najpierw co to jest fajny ciuch? To przede wszystkim taki, w którym to Wy czujecie się dobrze i swobodnie. Oto lista kolorów, które najlepiej będą wyglądały na zdjęciach:

 

  • Wszystkie stonowane:
  • Beże
  • Biel
  • Brąz
  • Czerwienie
  • Żółcie
  • Jasny jeans

 

Do sesji domowych nie polecam koloru czarnego i granatowego. Wasze stroje powinny do siebie pasować. Pamiętajcie o tym, że Wasze ubrania mają być tylko dopełnieniem Was i Waszych emocji na zdjęciach, dlatego dobrze jest zrezygnować z koszulek z wielkimi nadrukami. U panów zawsze sprawdzą się luźne koszule bądź koszulki polo, a panią polecam sukienki czy swetry.

 

Jeżeli macie dylemat nad tym co na sesje założyć – ja zawsze służę pomocą i chętnie pomagam Wam wybrać kiedy podeślecie do mnie zdjęcia tego co macie w szafie (:

Przygotowanie fotografa

Mówiłam już o zdjęciach mieszkania. Są one bardzo istotne by móc efektywnie działać podczas sesji. Dlatego nie bójcie się wysyłać do fotografa zdjęć swoich domów. Te zdjęcia są nam potrzebne do spojrzenia na samo światło. Co pomoże zaplanować ewentualne kadry. Bo chociaż jest to sesja lifestylowa, która opiera się na tworzeniu naturalnych sytuacji do zdjęć, to fotograf przychodzi na nią z planem w głowie.

Porządek to podstawa

Jeżeli chcecie mieć czyste i estetyczne zdjęcia przed sesją warto jest uporządkować dom, odłożyć rzeczy na swoje miejsce – również pochować dziecięce zabawki. Jest to bardzo istotne dla tła na jakim będziemy robić zdjęcia. Tak by żaden przedmiot nie znajdował się totalnie przypadkowo na drugim planie. Oczywiście podczas sesji z pociechami naturalne jest to, że te zabawki się pojawią. Jednak dobrze jest nad nimi zapanować. Byśmy to my mieli kontrole nad zabawkami w kadrze, a nie zabawki nad kadrem.

 

Dom daje też więcej możliwości tworzenia naturalnych niewymuszonych kadrów w różnych miejscach. Sypialnia będzie dobra do przytulasów czy skakania na łóżku, ale to w kuchni zwykle dzieję się prawdziwa magia. Szczególnie przy sesji z dzieciakami, które z radością pomagają w drobnych czynnościach. Dlatego nie zapominaj o wszystkich pomieszczeniach (:

Odpowiednia pora

Okna na wschód to sesja poranna (około godziny 9, 10)

 

Okna na zachód to sesja bliżej popołudnia – w zależności od zachodu słońca. Tutaj najlepiej umówić się na około 2h przed jego planowanym zajściem.

 

Okna na południe to cała gama godzin, od porannych, południowych po popołudniowe.

 

Okna na północ są najbardziej problematyczne, jednak doświadczony fotograf powinien sobie z nimi poradzić. Tutaj kwestie godzin zostawiam do indywidualnego ustalenia najczęściej gdy otrzymam od Was zdjęcia mieszkania.

Dużo zależy od światła. Tego naturalnego. A dokładniej od tego na którą stronę wychodzą okna i jaką mamy porę roku. Konkretniej o której zgaśnie nam światło. Dlatego:

Zobacz również:

Sesja rodzinna w domu - jak się do niej przygotować?

Z reguły większość sesji jest realizowana plenerowo. Nie ma się co dziwić, bo plener to zwykle duża dowolność kadrów i piękne światło. A co jeśli są warunki nie sprzyjające do sesji w plenerze? Takie jak zła pogoda (najczęściej w okresach jesień-zima) czy fakt posiadania dwutygodniowego maluszka, którego w złej pogodzie na pewno nie wyciągniemy na zewnątrz. Jest na to pełne przytulności rozwiązanie, czyli sesja w Waszym domu.

 

Na wstępie muszę Wam wytłumaczyć, że by takie zdjęcia mogły się odbyć nie musicie mieszkać w pałacu. Uff, emocje opadały, więc przedstawiam Wam dobre praktyki na przygotowanie siebie i Waszego mieszkania do zdjęć:

20 października 2022

Odwiedź mnie na Instagramie

by Małe Studio  |   Fotografia ślubna i rodzinna  |   Cała Polska  |  Cały świat  |  tel. +48 736 847 101  Polityka prywatności