by Karola Piotrowska  |   Photographer of love  |   Cała Polska  |  Cały świat  |  tel. +48 736 847 101  Polityka prywatności

Odwiedź mnie na Instagramie

24 września 2017

Długo zajęło mi przemyślenie całych warsztatów u świetnego Rafała Bojara. Tak naprawdę warsztaty odbyły się pod koniec lipca, a ja codziennie odkrywam nowe rzeczy jakich mogłam uczyć się nie tylko od Rafała, ale też od ludzi, których tam spotkałam. Jedno jest pewne - nareszcie wiem, jak chce podchodzić do fotografii i do czego dążyć. Dopiero te warsztaty uświadomiły mi jak bardzo byłam zamknięta w swoim postrzeganiu fotografowania. Otworzyły mi nie tylko oczy, ale otworzyły mnie też na emocje i uczucia, które chce wydobywać z ludzi, których fotografuje. Stąd też przełom.

Obserwując fotografów, których tak bardzo podziwiam zawsze zastanawiałam się jak oni to robią? Jak udaje im się wydobyć to wszystko? Od czasu kiedy zaczęłam technikum obserwowałam mnóstwo sesji zdjęciowych, zawsze były to pomieszczenia pełne całej ekipy, która pomaga fotografowi i może już zapomniałam, że najważniejszy w tym wszystkim jest fotograf. Jego skupienie, jego podejście, nawet jego sposób wymawiania słów. Budowanie atmosfery.

Stąd też od tej pięknej końcówki lipca zrobiłam kilka pięknych i pełnych emocji sesji, z ludźmi, z którymi nie chciałam współpracować. Chciałam bliżej poznać i uchwyć ich historie tak jak tylko ja mogłabym to zrobić. Wejść w pewną sferę intymności, zobaczyć ich emocje. Niedługo te emocje pokażą się również na blogu, pod tytułem Waszych historii.

 

Podczas warsztatów miałam niesamowitą okazję uczestniczyć w jednej z najpiękniejszych sesji intymnych. I choć nie byłam nastawiona, ze MUSZE zrobić tam zdjęcia, KONIECZNIE DO PORTFOLIO coś udało mi się uchwycić. Te zdjęcia były gotowe do publikacji już zaraz po warsztatach. Jednak to jeszcze nie był ich czas. Dużo we mnie zmieniły te warsztaty i dopiero dzisiaj jestem gotowa to pokazać.

 

Wszystkie te zdjęcia tworzą dla mnie spójną historię, stąd też taki sposób ułożenia. A by lepiej się Wam to oglądało zachęcam do odtworzenia muzyki Fismolla, która towarzyszyła nam podczas całych warsztatów, a mnie jeszcze w drodze do domu oraz przy obróbce.

 

Para: Marcin&Nadiia

Miejsce: Osada Młyńska

 

Przełom x Rafał Bojar

Zobacz również: