by Karolina Piotrowska  |   Fotograf Twoich wspomnień  |   Cała Polska  |  Cały świat  |  tel. +48 736 847 101  Polityka prywatności

Odwiedź mnie na Instagramie

16 kwietnia 2021

Chociaż nie robiłam im zdjęć na ślubie, Aleksa i Robert wybrali mnie jako swojego fotografa na miniplener ślubny. Umówiliśmy się na miejscu – w lesie i razem zaczęliśmy go eksplorować. Jest to jeden z moich ulubionych lasów pod Pabianicami, ponieważ jest on bardzo różnorodny. Znajdują się tam wysokie paprocie i polana pełna kwiatów. Ten las wykorzystałam już nie raz i za każdym razem odkrywam tam coś nowego, czym bardzo chętnie się inspiruję. A najbardziej do tych zdjęć zainspirowała mnie moja para, która chciała właśnie taką naturalną, leśną sesje.

 

O Aleksie i Robercie mogłabym rozpisywać się bez końca, ponieważ są oni dwójką bardzo inspirujących do świadomego życia ludzi. Jestem mega wdzięczna, że to właśnie z takimi ludźmi współpracuję! Teraz opowiem Wam o samym projekcie miniplenerów:

 

Czym różni się miniplener od pleneru?

 

  • Czasem. Ten miniplener trwał ok 1,5h i sama byłam zadziwiona ile fajnych ujęć udało mi się stworzyć. Czas takiej sesji to ok 1-1,5h.
     
  • Liczbą zdjęć. Ponieważ ogranicza nas czas różniła będzie się również ilość fotografii. Tutaj gotowych ujęć wyszło ok 300. Ja zwykle umawiam się na minimum, lecz oddaje zawsze maximum zdjęć. (Moje minimum przy miniplenerach to ok 30-40 ujęć)
     
  • Dynamiką. Każdy plener ma swój rytm. Miniplener jest bardziej dynamiczny od sesji, która trwa kilka godzin. Jest w nim więcej ruchu i szybkiej zmiany miejsc. Trzeba zmieścić te wszystkie pomysły w krótszym niż zwykle czasie.
     
  • Ceną. Ten aspekt jest zwykle pomijany. Im mniej czasu i ujęć tym cena będzie atrakcyjniejsza, dlatego miniplenery są zwykle tańsze od normalnych (czasem kilkudniowych) sesji ślubnych.

 

Miniplener jako alternatywa sesji ślubnej

 

Miniplenery są dobrym rozwiązaniem dla par, które mają swojego wymarzonego fotografa w swoim mieście i zależy im na czasie. Również jeżeli organizujecie tylko ślub cywilny z ograniczoną liczbą gości a chcecie mieć zdjęcia z tego dnia. Taki miniplener można zrobić godzinę przed ceremonią. W okolicy USC. Sama niedługo będę taki robić! Opcje miniplenerów polecałabym na pewno bardzo otwartym i ekspresyjnym parom, które nie mają problemów z okazywaniem sobie uczuć. Czas poświęcony na miniplener powinien być dla nich wystarczający. Miniplener można zorganizować i w lesie i w mieście. Wszystko zależy od Waszego samopoczucia i pomysłów fotografa.

 

Ślubny miniplener w lesie | Aleksa i Robert

Zobacz również: